Hydroizolacja


Urządzając łazienkę należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jedną z nich, wydaje się, że najważniejszą, jest zabezpieczenie pomieszczenia przed wilgocią. To samo czeka nas, gdy robimy remont łazienki. Dlaczego hydroizolacja łazienki jest tak istotna? Przede wszystkim, by uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, gdzie zalejemy wodą naszego sąsiada. Jeśli do tego dojdzie, a my nie mamy zabezpieczonej łazienki odpowiednią substancją (do tego służy na przykład folia w płynie), czeka nas kilka nieprzyjemnych wydarzeń.

Jednym z nich jest konieczność skucia płytek, by zabezpieczyć na przyszłość naszą łazienkę. Nie ma mowy, by utrzymać status quo. Drugie to poradzenie sobie z zalanym sąsiadem. Jeśli jesteśmy ubezpieczeni to pół biedy.

Są kraje w Europie, które takie zabezpieczenie traktują jako konieczność. Osoba dokonująca odbioru budynku sprawdzi, czy mamy zastosowane odpowiednie środki ostrożności. Kary za niedostosowanie się do tych wymogów są ogromne, przez co nikt nie myśli o oszukiwaniu.

Warto się zastanowić czy warto oszczędzać na zabezpieczeniach? Koszt łazienki to przynajmniej kilka tysięcy złotych, natomiast potrzebne do zabezpieczenia materiały to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych maksymalnie. Rachunek matematyczny jest prosty.

Sprawdź również: folia w płynie